ОМКФ оголосив учасників Конкурсу європейського документального кіно

До Конкурсу європейського документального кіно 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) увійшли 8 стрічок, у тому числі одна українська.

Про це повідомляє Детектор Медіа з посиланням на  прес-службу  ОМКФ.

Цього року до Конкурсу європейського документального кіно ввійшли фільми  України, Швеції, Данії, Бельгії, Німеччини,Чехії, Норвегії, Сирії, Іспанії, Туреччини та Великої Британії.

А саме:

1. «Командирка Аріан» (Альба Соторра / Іспанія, Німеччина, Сирія)

Коли вибухнула війна в Сирії, група жінок з курдського руху опору зібрала жіночий підрозділ. Фільм розповідає про жінок, війну і свободу.

2.  «Привіт, штучний інтелекте» (Іза Віллінгер / Німеччина)

Документальний фільм емоційно розбирає, як роботи і штучний інтелект змінять наше життя, та показує майбутнє вже сьогодні.

3.  «Літній хокей» (Розаліє Когутова, Томаш Бояр /Чехія)

Історія про підлітків-хокеїстів із Східної Богемії (Чехія), які відправилися у Марокко на тренувальні збори. У фільм показано діалог між двома різними культурами.

4.  «Бо ми мужики» (Петтер Соммер, Ю Вемуд Свендсен / Норвегія)

Кожного вівторка двадцять п’ятеро татуйованих чоловіків середнього віку відволікаються від повсякденного життя, залишають своїх дружин і дітей заради співів рок-пісень. Стрічка про дружбу, любов до музики і боротьбу за життя.

5. «Придністров’я» (Анна Еборн / Швеція, Данія, Бельгія)

Показує співіснування любові і дружби у складному, суперечливому світі. Придністров’я не є ідеальним середовищем для молодих людей, особливо коли хочеться майбутнього за межами своєї країни.

6.  «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Надія Парфан / Україна)

У центрі сюжету — багаторічний голова профспілки та підпорядкований йому хор. Він, звісно, пишається творчими здобутками комунальників, але розпочинається опалювальний сезон, тож «спочатку людям тепло — а вже потім співати».

7.  «Для Сами» (Ваад Аль-Катеб, Едвард Воттс / Велика Британія)

Ця стрічка — інтимна подорож у жіноче життя, коли навколо вирує жахливий конфлікт, та жіночий досвід війни.

8.  «Зустрічі з Джимом» (Едже Гер / Туреччина, Іспанія, Велика Британія, Німеччина)

Історія Джима Гейнса, надзвичайного 83-річного чоловіка, в чиєму серці досі живе дух 1960-х — років його молодості.

Членами журі Конкурсу європейського документального кіно цього року стали режисер, сценарист, продюсер Білл Гуттентаг (США), режисерка, радіоведуча, продюсерка Соня Кронлунд (Франція) та програмна координаторка Docudays UA, кінопродюсерка Дар’я Бассель (Україна).

Картинки по запросу ОМКФ 2019