СБУ затримала в Одесі зрадника, який хотів балотуватися до ВР України

Останній місяць фігурант активно займався «розкруткою» власного образу як потенційного кандидата у народні депутати України.

Для цього він вступив до місцевої громадської організації, яка займається питаннями екології, а також розмістив свою політичну рекламу на декількох пасажирських автобусах, що курсують містом.

За матеріалами слідства, гроші на обидва «проєкти» були виділені російською спецслужбою. Окремо він також запросив для себе винагороду у 5,5 тис. американських доларів щомісяця.

Також задокументовано, що російський агент намагався виявити локації ППО та засобів берегової оборони міста, у тому числі протикорабельних комплексів ЗСУ.

Співробітники СБУ затримали фігуранта «на гарячому» під час виконання ним дорозвідки місцевості поблизу одного з українських об’єктів. Для фото-, відеофіксації він придбав на чорному ринку спеціальний пристрій прихованої зйомки.

За даними слідства, затриманим є місцевий житель, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у жовтні цього року. Тоді ж отримав оперативний псевдонім «Мазепа».

Під час обшуку за місцем проживання затриманого виявлено мобільний телефон із доказами комунікації з агресором.Наразі він перебуває під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Служба безпеки України