Через це перевага надання місць у садках буде віддаватися дітям військовослужбовців та офіційно працевлаштованих батьків. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Олена Буйневич, директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради.
Вона зазначила, що дитячі садочки не можуть працювати в декілька змін, і місць не вистачає, тому що зазвичай у садочку перебуває 300 дітей, а укриття у цих закладах можуть прийняти лише 50-60 дітей.
“У нас у садках 4,5 тисячі місць, майже всі вони зайняті. Є непопулярне рішення в першу чергу приймати в садочки дітей, чиї батьків працюють та дітей військовослужбовців. Першочергове мають бути місця для дітей, чиїм батькам немає їх з ким залишити. В садочку не можна зробити дві зміни. Місць в садочках буде не вистачати, попри те, що майже щотижня відкривається новий дитячий садочок. Це додаткові 50-60 місць”, – розповіла Буйневич.
![](https://informer.od.ua/wp-content/uploads/2023/06/image-2.png?593a4f)
Вона зазначила, що протягом літа планується відкриття ще близько 30 дитячих садочків, це будуть додаткові 1,5 тисячі місць. Проте цього, на жаль, все одне не вистачатиме.
“22 тисячі дітей є в дитячих садках, але не можуть їх відвідувати. Десь 10 тисяч виїхали з Одеси, і їм садочок не потрібен. Віднімемо тих, хто забезпечені місцями, і ми отримаємо 10 тисяч родин, яких доведеться чекати завершення військових дій”, – додала Буйневич.