Вчені відстежили шлях самки пелікана з Болгарії до Одещини

Це вдалось зробити завдяки супутниковому передавачу, яким позначили птаха болгарські вчені. Вивчення шляхів міграції допомагає захистити птахів та збільшити популяцію.

Про це розповіли у природоохоронній організації Rewilding Ukraine.

Як повідомляють зоозахисники, молода самка кучерявого пелікана, позначена супутниковим передавачем у Болгарії цього року командою Болгарського товариства із захисту птахів в рамках ініціативи «Шлях пелікана життя», провела деякий час в румунській дельті Дунаю, а потім перелетіла північніше до України на Дністровський лиман, щоб харчуватися та відпочивати.

Насправді, кучеряві пелікани в Південно-Східній Європі утворюють одну популяцію, тому птахи легко можуть мігрувати по всьому регіону. Таким чином, природоохоронні заходи, наприклад, у Болгарії, будуть корисними для пеліканів в Україні, і транскордонне співробітництво є дуже важливим, – зазначили в організації.

Супутникові передавачі допомагають природоохоронцям в реальному часі слідкувати за птахами, отримувати дані про їх біологію та поведінку, що забезпечує краще планування заходів з охорони та відновлення популяції кучерявого пелікана. Дізнатися більше про птаха із передавачем можна тут.