Відзначила ювілей найстаріша бібліотека Одеси

Центральна міська бібліотека ім. Івана Франка відзначила своє 130-річчя презентацією книги «Переступивши рубіж століть», — повідомляє офіційний сайт Одеси.

Книга, створена колективом бібліотеки, розкриває історію однієї з найстаріших бібліотек міста.

Як розповіла директорка Централізованої бібліотечної системи для дорослих міста Одеси Наталія Кликова, ця книга про довгий, деколи нелегкий шлях книгозбірні, який вона пройшла разом із містом і своїми читачами, і про людей, які започаткували та зберігали її унікальний фонд. Ця книга про формування закладу, що постійно розвивається, допомагаючи цілим поколінням одеситів відкривати для себе чудовий світ знань і літератури.

«19 лютого 1891 року відбулося відкриття першої в Одесі Народної читальні, спорудженої на кошти Одеського міського голови Григорія Григоровича Маразлі на Трикутній площі», — так писали одеські «Вісті». За 130 років «Народна читальня Маразлі» перетворилася на Народну бібліотеку ім. Івана Франка. У день відкриття штат бібліотеки складався з п’яти працівників, фонд — з 503 назв у 759 томах і брошурах. Щодня читальню відвідувало 203 особи. У 1926 році бібліотека святкувала свій 35-річний ювілей. У зв’язку з тим, що він збігся з 10-річчям від дня смерті Івана Франка, бібліотеці присвоїли ім’я письменника.

Привітати бібліотеку з днем народження гімном Одеси прийшла солістка Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного Наталія Ткачук. На презентації зачитувались уривки з книги, демонструвались фільми про батьків-засновників бібліотеки. Також звучали пісні на вірші Івана Франка у виконанні солістки Одеської філармонії Ганни Слободяник. Історія «Народної читальні Маразлі» викликала жвавий інтерес у присутніх. Книга була подарована бібліотекам міста, Департаменту культури та туризму Одеської міської ради та представникам ЗМІ.