За парковку навколо Старосінної площі доведеться заплатити

Відповідне рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.

Мова йде про шість майданчиків, які розташовані навколо площі та однойменного скверу. Всього тут буде 238 машиномісць, у тому числі 27 — для людей з інвалідністю. Зокрема:

  • вул. Одеса-Головна (від вул. Старосінної до пл. Старосінної) — 35 місць,
  • вул. Одеса-Головна (від пл. Старосінної до бул. Італійського) — 51 місце,
  • вул. Водопровідна (від пл. Старосінної до бул. Італійського) — 40 місць,
  • вул. Водопровідна (від вул. Старосінної до пл. Старосінної) — 36 місць,
  • вул. Старосінна (від вул. Водопровідної до вул. Одеса-Головна) — 50 місць,
  • вул. Новощіпний ряд, 2 (вздовж вул. Водопровідної) — 26 місць.

На засіданні депутатської комісії з транспорту директор профільного департаменту Артем Сидоренко повідомив, що ці парковки щомісячно приноситимуть у бюджет Одеси 117 тисяч гривень. А весь паркувальний простір міста, оператором якого є КП “Одестранспарксервіс”, — 604 тисячі гривень щомісячно.

“Там є три автостанції та залізничний вокзал. Ми плануємо не тільки збільшити паркувальний простір, а й упорядкувати сам дорожній рух, тому що там і автобуси, і машини стоять та ускладнюють проїзд. Там буде велодоріжка та паркування уздовж”, — розповів Сидоренко.

Тариф на паркування в Одесі складає 20 гривень за годину. Абонемент на паркування на місяць коштує 2 000 гривень, на рік — 22 000 гривень.

За даними Сидоренко, з 1 січня 2023 року “Одестранспарксервіс” отримав за послуги з паркування приблизно 4,8 млн грн. З цих грошей він заплатив приблизно 2,7 млн грн паркувального збору.

Джерело