НАБУ завершило розслідування щодо незаконної приватизації одеського аеропорту

Возможно, это изображение текст «НАЦИОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦЙНЕ БЮРО БЮРОУКРАЙНИ УКРАЙНИ СПЕЩАЛИЗОВАНА СПЕЦАЛ! ИЗОвАНА АНТИКОРУПЦЙН ИНА ПРОКУРАТУРА ПРОКУРАТУ ЗАВОЛОДИННЯ АЕроПОРТОм "ОДЕСА" СЛДСТВО ЗАВеРШЕНО»

Схему організували у 2011 році два відомих одеських бізнесмена. Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ОМР), з розподілом часток 75% і 25% відповідно, з метою отримання у власність та подальшої приватизації майна аеропорту. Про це повідомляє НАБУ.

Отримання згоди депутатів ОМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Крім того, посадовець вчинив службове підроблення, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у 2012-2022 рр. на суму понад 2,5 млрд грн.У серпні 2023 року НАБУ і САП викрили злочин та повідомили про підозру 5 особам.17 травня 2024 року бізнесменам та колишньому меру Одеси повідомили про нову підозру у наданні останньому хабаря у вигляді двоповерхового пентхауса в центрі Одеси площею 700 кв. м.

Бізнесменам також інкримінують два епізоди легалізації майна аеропорту.Розслідування завершили. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справу скерують до суду.