Завдяки британському гранту на Одещині вироблятиметься “зелений водень”

В рамках конкурсу Innovate Ukraine дві компанії “Водень України” та AB5 Consulting отримали грант від МЗС Великої Британії на реалізацію проекту H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області. Про це повідомили в Hydrogen Ukraine.

Запуск програми відбувся 2 травня за участю міністрів Великої Британії та України. Проєкт H2U передбачає будівництво заводу з відновлюваного водню потужністю 100 МВт для виробництва “зеленої” енергії та водню з метою забезпечення внутрішніх потреб та експорту до ЄС.

Окрім того, проєкт передбачає будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно, а також оцінку можливості підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одеської області. Такий підхід забезпечує надійне енергопостачання, здатне протистояти зовнішнім перебоям.

Британія надала двом компаніям грант на виробництво водню на Одещині

Інноваційний підхід полягає у використанні відновлюваних джерел для виробництва “зеленого” водню – чистого та універсального енергоносія. Розглядається можливість підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одещини для забезпечення надійного енергопостачання.

“Це революційний проект для України у сфері сталої енергетики. Ми високо цінуємо підтримку Великої Британії у просуванні “зелених” ініціатив”, – наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Джерело