Одеський музей запрошує на виставку, присвячену трансформації книги

21 жовтня о 18:00 у виставковому залі Музею сучасного мистецтва Одеси відкриється проєкт «Кібература» української художниці Ozi (Ірини Озаринської). Ірина живе в Італії і працює в країнах Європи. У різні роки в рамках персональних і групових проектів роботи Ozi експонувалися в МСМО та інших локаціях України, – інформує Культурометр.

Художниця розкриває тему Artist-book, використовуючи великий спектр інструментів: живопис, графіку, відео-арт, скульптуру — Ozi створює єдиний простір. Кожен фрагмент якого відображає ціле, і розповідає про трансформацію, яку зазнала книга від моменту зародження самого поняття, першіх її втілень в пергаменті до сучасного подання в цифровому вигляді.

Художниця проведе глядача в портал просторових меж предметів, і за допомогою свого досвіду і майстерності втілить його розширення. Розгорнувши цей простір, вона дбайливо зберігає увагу до книги, як до художнього об’єкту. В інсталяції ми побачимо продовження традицій світового мистецтва livres d’artistes, що породжує бажання постійного втілення художньої комунікації.

Ми побачимо, як змінилася взаємодія читача з тілом книги, як її тіло стало випромінювати світло, а сторінки такої книги перегорають автоматичним ковзанням пальця по екрану гаджета. Під впливом всепоглинаючого формату спілкування соцмереж, свідомість людини і її здатність до сприйняття стають все більш фрагментарними, а корпорація Google вже виступила із заявою про те, що до 2040 року свідомість і пам’ять людини можливо буде переносити на зовнішній носій. Ми є учасниками процесу, в якому читач і книга переживають драматичні еволюційні мутації.

Що саме очікує книгу і великий текст в доступному для огляду майбутньому? Чи ми готові транслювати один одному в мозок свої творчі імпульси безпосередньо? Не читати, тільки дивитися?

Апокаліпсис відміняється. Трансформація — не обов’язково одне лише руйнування. Мистецтво досліджує реальність як за допомогою аналізу, так і синтезу. А інакше нам би залишалося тільки закрити книгу обліку життя назавжди. Кураторка проєкту — Тетяна-Маргарита Сюй. Виставка триватиме до 21 листопада. Вхід на відкриття безкоштовний.