Одесские журналисты вышли к стенам ОГА на акцию протеста

1 июля под стенами областной государственной администрации Одессы состоялась акция протеста против принятия законопроекта № 2693 «О медиа» в Украине. Журналисты требуют не допустить принятия законопроекта.

На митинг вышли местные журналисты, по мнению которых законопроект «О Медиа» представляет собой реальную угрозу для свободы слова и, если и защищает кого-то, то вовсе не права журналистов, а власть от них и облегчает применение санкций в случае неповиновения.

Во время акции было передано обращение журналистов из Одесской ОГА к президенту Украины и депутатов Верховной Рады по поводу недопущения принятия законопроекту.

«Нечётко сформулированные в законопроекте требования к медиа, по выводам экспертов, предоставляют органам государственной власти полномочия по «установлению правды». Законопроект предусматривает возможность блокировки любого ресурса в интернете, даже если это не средство массовой информации», — говорится в обращении.

Напомним, что в январе комитет Верховной Рады Украины по вопросам гуманитарной и информационной политики порекомендовал парламенту принять законопроект № 2693, в котором были перечислены около 40 различных запретов для журналистов. Он, например, предусматривает наказание за «дезинформацию» с огромными штрафами (до 350 тыс. евро) и 7 годами тюремного заключения.

Кроме того, украинских журналистов хотят заставить получать профессиональную пресс-карту от организации, которая финансируется государством (Ассоциация профессиональных журналистов Украины), а сам продукт СМИ должен контролировать специальный уполномоченный, имеющий право наложения санкций. Кроме того, в Украине хотят ввести «индекс доверия», основанный на критериях, разработанных спецуполномоченным. В мае законопроект отправили на доработку.

Яке законодавство про ЗМІ та медіа хочуть ухвалити і чи це наступ на права журналістів та свободу слова. Сьогодні відбувається позачергова сесія Одеської обласної ради, окрім цього Президент України є Гарантом Конституції (захисту прав), представництвом якого в області є Одеська обласна державна адміністрація, навпроти якої відбувається брифінг та коментарі та яка представляє державну владу. Ніхто з депутатів Обласної ради або чиновників Облдержадміністрації до журналістів не вийшов.Закон про медіа в тому вигладі, в якому він представлений і є наступом на свободу слова та права, приймати не можна. З цього приводу було підписане колективне звернення, однак членів Національна спілка журналістів України (НСЖУ), до якої можуть входити, а можуть не входити журналісти. Я також є журналістом і, як і інші журналісти та громадські діячі, зазнаю утисків: facebook.com/deachenko/videos/3256951051030864, що також обговорили – як протидіяти – головне активність суспільства.Нагадаю також, що 28 липня о 16:00 в Суворовському районному суді відбудеться судове засідання стосовно позову проти мене про відшкодування нібито завданих збитків у мільйон забудовнику Літнього театру міського саду Одеси під час моєї діяльності, як журналіста Зелений лист, ГО.Журналісти, як і громадсько-політичні діячі – громадянське суспільство – захищають права людей, а люди в свою чергу мають об'єднуватися у захисті журналістів (четвертого сектору – четвертої влади) та активістів (третього – громадянського сектору), а також розуміти хто справжній і кому необхідно довіряти, а хто псевдожурналісти й псевдоактивісти, які б у випадку активного супільства мали меншу вагу і менше зловживали правами й беззаконністю. Про це також мова.

Geplaatst door Diachenko Iurii op Woensdag 1 juli 2020